چطور با کمک کتاب کودکان را برای رفتن به مدرسه آماده کنیم؟

با نزدیک شدن مهرماه و شروع سال تحصیلی دغدغه خیلی از والدین کودکان کلاس اولی، سازگار کردن و علاقه مند کردن فرزندانشان به محیط مدرسه و تحصیل است.

 

به همین دلیل لازم دیدم در این فایل صوتی در مورد اینکه چطور با کمک کتاب کودکان را به محیط مدرسه و تحصیل علاقه مند و آشنا کنیم صحبت کنم.

والدین عزیز شما باید کمی قبل از شروع مدرسه و همچنین هفته های اول بازگشایی مدارس،کتاب هایی با این موضوعات برای فرزندانتان بخوانید:

1.کتاب ها و داستان هایی که موضوعشان “ارزش تحصیل و یادگیری” هستند. چون بچه ها در این سن به واقع نمی دانند که برای چه هدفی باید به مدرسه بروند و آموزش ببینند.شما با تهیه این کتاب ها می توانید کودکان را جذب تحصیل و یادگیری کنید.

2.کتاب ها و داستان هایی که در مورد “محیط مدرسه و دوستی های آن” ست.این کتاب ها در قالب داستان هاشون به بچه ها این موضوع را منتقل می کنند که مدرسه فقط یک جای خشک برای درس خواندن نیست بلکه محیطی است دوستانه که مملوء از شیطنت ها و بازی های کودکانه است.

3.داستان هایی که موضوع آنها “احساسات و عشق والدین نسبت به فرزندان” است چرا که خیلی از این بچه ها خصوصاً آنهایی که تجربه رفتن به مهد را ندارند،بسیار دلتنگ پدر و مادرشان خصوصاً مادرشان می شوند به همین دلیل باید کتاب هایی برای بچه ها بخوانید که حس عشق و علاقه تان را بتوانید از طریق آن به بچه ها منتقل کنید.

پدر و مادر های عزیز شما با تهیه و خواندن این سه دسته از کتاب ها؛

هم کودکتان را به تحصیل و آموزش علاقه مند می کنید،

هم میزان روابط اجتماعی اش را گسترش می دهید

و هم روابط عاطفی خودتان را مستحکم تر می کنید.

.
چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید از طریق کانال تلگرام @ketabkoodak یا وبسایت www.fatememadani.com با بنده در ارتباط باشید.

فاطمه معدنی

نویسنده و پژوهشگر کتاب کودک

مطالب پیشنهادی:

کتابهایی که کودکان ۶ و ۷ سال دوست دارند

8 روشی که والدین می توانند کودکان را به مطالعه تشویق کنند!

چگونه مهارت انتخاب کتاب را در کودکان پرورش دهیم؟

کودکانی تربیت کنیم که به مطالعه عشق بورزند

کانال کتاب کودک و نوجوان
@ketabkoodak

امتیاز دهید